FANDOM


Von Youtube

Beschreibung Bearbeiten

İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın filleri Begümcan ve Winner, 110 kiloluk "nur topu gibi" dişi bir yavruya sahip oldu. "Türkiye'de doğan ilk fil" olarak tarihe geçen sevimli yavrunun adı anketle İZMİR olarak belirlendi.

      Doğal Yaşam Parkı'nın en çok ilgi gören üyeleri arasında yer alan fillerin sayısı üçe yükseldi. Begümcan ve Winner'in ilk yavrularının dünyaya gelmesi, İzmir halkında sevinç ve heyecan yarattı. 15 yaşındaki Begümcan ve 9 yaşındaki Winner'in 2008 yılında başlayan birlikteliğinin ardından 5 Şubat akşamı dişi bir yavru dünyaya geldi. Yaklaşık 610 gün süren gebeliğin ardından dişi fil Begümcan, 110 kg. ağırlığında oldukça sağlıklı bir yavru doğurdu. 
     Asya filleri, yaşayan iki fil türünden biri, aynı zamanda Asya'da yaşayan en iri hayvan olarak biliniyor. Bu tür genelde Bangladeş, Hindistan, Sri Lanka, Çinhindi ve Endonezya'nın bazı yerlerinde yaşıyor. Nesli tehlikede olan Asya fillerinden dünyada sadece 25 bin 600 ila 32 bin 750 adet arasında hayvanın yaşadığı tahmin ediliyor. Türkiye'deki nesli 19. yüzyılda tükenen Asya filllerinin ömrü ortalama 60 yıl iken, evcil fillerin ömrü 80 yıla çıkabiliyor.

Wird in diesen Seiten verwendet
von

  • Izmir

    Das Asiatische Elefantenkuhkalb Izmir wurde 2011 im İzmir Doğal Yaşam Parkı geboren und ist der…

Dateiversionen

Klicke auf einen Zeitpunkt, um diese Version zu laden.

Version vomVorschaubildMaßeBenutzerKommentar
aktuell13:13, 28. Apr. 2013Vorschaubild der Version vom 28. April 2013, 13:13 Uhr01:23480 × 269 (25 KB)Orpheus1 (Nachrichten | Beiträge)Video erstellt

Metadaten

Störung durch Adblocker erkannt!


Wikia ist eine gebührenfreie Seite, die sich durch Werbung finanziert. Benutzer, die Adblocker einsetzen, haben eine modifizierte Ansicht der Seite.

Wikia ist nicht verfügbar, wenn du weitere Modifikationen in dem Adblocker-Programm gemacht hast. Wenn du sie entfernst, dann wird die Seite ohne Probleme geladen.

Auch bei FANDOM

Zufälliges Wiki